Novi hat-trick Slepičke

Dinamo razbio Varteks s visokih 6:1!

Posljednju utakmicu 28. kola HNL-a pred šest tisuća gledatelja odigrali su Varteks i Dinamo. Gosti su ponizili domaće dečke pred vlastitim navijačima utrpavši im čak šest golova.

>>Dinamo je i nakon 28. kola ostao vodeća momčad lige. Modri su se brutalno obračunali s Varaždincima, što drugo reći nakon rezultata 6:1. Varteks je prvo poluvrijeme igrao odlično, no u drugom dijelu Dinamo ih je uništio.

Prekretnica utakmice bila je u 38. minuti kada je Varteks prvo izjednačio, a onda primio gol u idućem napadu. Žalili su se Varaždinci zbog evidentnog prekršaja na njihovom vrataru, ali Kovačić ništa nije svirao, a Slepička je pogotkom u nastavku akcije započeo hat-trick.

Čeh je tako u tri kola postigao dva hat-tricka i počeo pokazivati zbog čega je doveden u Dinamo.

Ovom se utakmicom pokazalo ono što je opće poznato u HNL-u, a to je da klub jačine Dinama ne treba igrati sa dva klasična zadnja vezna u momčadi. Predefanzivna je to igra za našu ligu, a to je konačno shvatio i Kruno Jurčić ostavivši skupog Calella na klupi. Igra s tri napadača itekako se isplatila Jurčiću koji je shvatio kako ne vodi Slaven Belupo već momčad nakrcanu jakim imenima.

Tijek utakmice...

Dinamo je odlično krenuo u Varaždinu i potpuno zasluženo vodi golom Marija Mandžukića od 18. minute. Modri imaju inicijativu, ali domaćin je također vrlo aktivan.

Osvija se 'bitka' na tribinama. Srećom, radi se o brobi glasnicama, jer u varaždin je stiglo dosta BBB-a, a White Stonesi im pokušavaju parirati.

Varteks je izjednačio u 38. minuti golom Smrekara na opće oduševljenje stadiona.

No Slepička je ponovo vratio prednost Dinamu samo minutu kasnije.

Hrgović je povisio na 3:1 u 61. minuti, a Slepička je zabio svoj drugi gol u 63. minuti.

Velikih 5:1 postavlja Mandžukić u 74. minuti, a hat-trick Slepička dovršava u 87. minuti za konačnih 6:1.