Katastrofalna pogreška

Dinamo slavio u Osijeku uz veliku pomoć domaćeg vratara

Kraj prvog i početak drugog poluvremena bili su kobni za domaćine.

U 17. kolu HNL-a u Gradskom vrtu je Dinamo pobijedio Osijek s 2:0 i tako uoči međusobnog sraza s Rijekom (subota, 3. prosinca) ostao na zaostatku od šest bodova.

Riječani su svoju zadaću u ovom kolu uspješno odradili protiv Cibalije na Rujevici, pa je na Modrima bio pritisak uoči gostovanja u Slavoniji.

Put do mreže Osječana pronašli su u zadnjoj minuti prvog poluvremena na dosta bizaran način.

Ante Ćorić je pucao iz velike udaljenosti, s otprilike 25 metara, a domaći vratar Zvonimir Mikulić reagirao je katastrofalno i lopta mu je ušla kroz noge u gol za vodstvo gostiju.

U trećoj minuti nastavka Dinamo je potvrdio pobjedu. Angelo Henriquez je povukao kontru i uposlio El Arabija Hillela Soudanija koji je rutinski matirao Mikulića.

Finiš utakmice Osijek je odigrao s igračem manje jer je sudac Marko Matoc iz Zaprešića pokazao izravni crveni karton Gabrijelu Bobanu zbog prekršaja na Mariju Šitumu u 78. minuti.