sve podređeno utorku

Dinamo s 'rezervama' izvukao bod u Puli

Istra 1961 i Dinamo odigrali su bez pobjednika 1:1 u susretu 7. kola Prve HNL nogometne lige...

Svjestan činjenice da njegova momčad za tri dana igra najveću utakmicu sezone, uzvratni susret posljednjeg pretkola Lige prvaka protiv albanskog Skenderbeua, trener Zoran Mamić odlučio je odmoriti veliki broj igrača i na travnjak poslati one koji nemaju često priliku dobiti toliku minutažu.

Tako su na klupi ostali Taravel, Pivarić, Goncalo, Rog, Pjaca i Hodžić, svi koji su igrali u prvoj utakmici pretkola Lige prvaka. Umjesto njih na travnjak su istrčali Benković, Pamić, Musa, Fernandes, Husejnović i Henriquez.

Domaćin je preko Damira Zlomislića u 19. minuti prvog poluvremena poveo s 1:0, no samo 15 minuta kasnije Ante Ćorić postavio je konačnih 1:1.

Nažalost treba spomenuti i incident iz 65. minute, kada je utakmica nakratko i prekinuta. Petarda je eksplodirala u blizini Dinamova vratara Eduarda, a ista je doletjela s dijela tribine na kojoj su bili smješteni navijači zagrebačkog sastava.

Vodeći Dinamo sada ima 13 bodova, dva više od druge Rijeke i trećeg Splita, dok je Istra 1961 četvrta sa 10 bodova, koliko ima i peti Inter iz Zaprešića.