Jurčićev potpis jasno vidljiv

Dinamo novom pobjedom prebacio pritisak na Hajduk

Zagrebački Dinamo ponovo se vratio na prvo mjesto HNL-a, makar do večeras kada Hajduk gostuje u Vinkovcima. Osijek, Zadar u Rijeka ostvarili su pobjede, a Slaven je 'kiksao' protiv Sesveta.

Čvrsta ruka Krune Jurčića itekako se osjeti u igri Dinama. Danas su Modri lako pobijedili inače odlični Šibenik s glatkih 3:0 uz agresivnu i brzu igru. Ilija Sivonjić pokazao je u ovoj utakmici kako je Dinamo dobio 'novog' Mandžukića.

Bivši igrač Intera prvo je zabio u 13. minuti, a odličnu igru okrunio je asistencijom Mandžukiću u 76. minuti. Drugi pogodak za Modre postigao je također odlični Ivica Vrdoljak u 34. minuti koji je pak asistirao Sivonjiću za 1:0.

Na Maksimir se vratila i publika, ako tako možemo reći za posjetu od pet tisuća gledatelja

Sivonjić se zasad pokazao pravo pojačanje za razliku od Slepičke koji danas nije bio ni na klupi. Službeni razlog je temperatua, no mogao bi Čeh nazad u domovinu budući da Jurčić preferira brze igrače kao što su Sivonjić i Mandžukić, a Slepička je 'teški' centarfor. Vidjet ćemo koliko će Jurčić dati prilika igraču kojeg je prvenstveno htio smijenjeni Marijan Vlak.

Na Maksimir se vratila i publika, ako tako možemo reći za posjetu od pet tisuća gledatelja. Ipak, bila je to jedna od posjećenijih utakmica na Maksimiru ove sezone na kojoj su BBB-i proslavili 23. rođendan.

Rijeka je došla do važne pobjede nad Varteksom u trećoj minuti sudačkog dodatka. Na Kantridi je domaćin poveo pogotkom Štroka u 25. minuti, a za Varaždince je izjednačio Mujanović u 78. minuti. Kada se već činilo kako će momčadi podijeliti bodove i tako na ljestvici ostati na istim pozicijama pred nastavak prvenstva, Cerić je donio Rijeci slavlje i petu poziciju.

Osijekovu pobjedu protiv Intera u Zaprešiću je vidjelo 'čak' šesto gledatelja, a Osječani su do tri boda i sedme pozicije došli golom Smoje u 30. minuti. Dvjesto gledatelja više bilo je u Krančevićevoj gdje je Slaven Belupo gostovao kod sesvetske Croatije i uzeo tek bod.

Zadar je pred tri tisuće gledatelja uspio doći do novog trijumfa. Zagreb je čak i poveo golom Ivančića u 15. minuti, no Šaranović u 39. i Terkeš dvadeset minuta kasnije donose preokret i približavanje Zadra Croatiji i Interu.