Dinamo osigurao nove okršaje s Hajdukom

Nakon sigurne pobjede u Kranjčevićevoj nogometaši Dinama praktički su osigurali finale Kupa te će se tako još dva puta suprotstaviti najvećem rivalu ove sezone. Zagreb je na svom terenu lako pao čime je ugasio svaku nadu za finale.

Na stadionu Pjesnika u Kranjčevićevoj ulici skupilo se oko tri tisuće gledatelja koji su vidjeli još jednu Dinamovu šetnju do pobjede nad gradskim rivalom. Na asistenciju Badelja Sivonjić je doveo Modre u vodstvo u 31. minuti utakmice, a konačan rezultat postavio je Morales u 50. minuti nakon dodavanja odličnog Argentinca Ibaneza.

Imao je Dinamo još prigoda za povećanje vodstva, no promašajima su se istakli Tomić, Callelo i Tadić. Ipak, 2:0 iz prve utakmice bit će dovoljne za finale.

Ni ova utakmica, kao ni ona u Splitu gdje je gostujućim navijačima ukraden transparent s tribine, nije prošla bez incidenata. Bad Blue Boysi su palili baklje u nekoliko navrata, ali su ih u 54. minuti pobacali u teren pa je utakmica prekinuta na neko vrijeme.

Zanimljivo će biti vidjeti hoće li se kazne klubovima nastaviti nakon što je Hajduk kažnjen sa 200 tisića kuna nakon derbija. Tada je jedan od uzroka kazne također bila bakljada koja je djelomično završila u terenu i prekinula utakmicu.

Dinamo i Hajduk pobjedama su praktički osigurali finale Kupa pa ćemo tako osim prvenstvenog dvoboja još dva puta gledati sudare najvećih rivala.