Situacija (ne)sporna

Dinamo izbio na vrh uz pomoć suca: Bebek im oprostio penal!

Šesto kolo HNL-a donijelo je obračun dvaju najboljih momčadi u dosadašnjem dijelu prvenstva.

Dinamo je pobijedio Split 3:0 i preskočio ga te je sad s 12 bodova (tri pobjede i tri remija) na vrhu HNL-a.

Strijelci za momčad Zorana Mamića bili su Soudani u 28., i Machado u 46. te Henriquez u 89. minuti, ali pitanje je u kojem bi smjeru otišla utakmica da su sudac Ivan Bebek iz Rijeke i njegovi pomoćnici u ranoj fazi dvoboja svirali penal za Splićane.

U devetoj minuti poslije ubačaja iz kornera najviši je u skoku bio Splitov stoper Amir Rrahmani, pucao je glavom, a loptu rukom zaustavlja Goncalo Santos. Unatoč žestokim prosvjedima gostujućih igrača sudac Bebek nije dosudio jedanaesterac, a trebao je.

Inače, Goncalo je u igru ušao svega dvije minute ranije umjesto kapetana Modrih Arijana Ademija koji se ozlijedio pa pokušao nastaviti igru, ali je onda signalizirao treneru da ne može.

Ademi je iznimno bitan za igru Modrih i u Maksimirskoj 128 nadaju se kako ozljeda neće biti teže prirode odnosno da će kapetan biti spreman za prvi okršaj play-offa Lige prvaka, koji se u utorak igra u Albaniji protiv tamošnjeg prvaka Skenderbeua.