Tri boda Dinama

Soudani promašio jedanaesterac pa zabio golčinu u pobjedi protiv Lokomotive

Nogometaši Dinama uspjeli su u utakmici 19. kola Prve HNL pobijediti Lokomotivu s 3-1 (0-0).

Sve do 61. minute na Maksimiru nije bilo pogodaka, a onda je Soudani nakon ubačaja Sose nadvisio Bočkaja i glavom svladao Daniela Zagorca za vodstvo Dinama. Lokomotiva je 12 minuta poslije stigla do izjednačenja preko Antunovića koji je u igru ušao samo četiri minute prije.

Već šest minuta poslije Dinamo je ponovno poveo. Sudac Fran Jović vidio je igranje rukom braniča Lokomotive Marka Stolnika u kaznenom prostoru i pokazao je na bijelu točku. Soudani je loše izveo kazneni udarac koji je lakoćom obranio Zagorac, ali je u nastavku akcije Ivan Fiolić nakon nekoliko odbijanja poslao loptu u mrežu.

Soudani se za promašeni jedanaesterac iskupio u 89. minuti, kad je na ubačaj Borne Sose s 15 metara iz voleja pogodio gornji lijevi kut Lokomotivnih vrata.

Tako je Dinamo u 24. prvenstvenom dvoboju s Lokomotivom stigao do svoje 23. pobjede, a Lokomotiva je ostala na jednom bodu, osvojenom 25. travnja 2014. godine.

STRIJELCI: 1-0 Soudani (61), 1-1 Antunović (73), 2-1 Fiolić (79), 3-1 Soudani (89)