Hajduk brani naslov prvaka

Dinamo bez bodova u finalnom turniru

Tek u posljednjoj utakmici drugog kvalifikacijskog turnira nogometaši Dinama uspjeli su doći do finalnog turnira Dvoranskog prvenstva. Domaćin Zadar se kao prvoplasirani plasirao dalje, a pridružit će im se i Zagreb.

Hajduku, Šibeniku i Rijeci u finalnom turniru pridružit će se Zadar, Zagreb i Dinamo koji se u nastavak Dvoranskog prvenstva plasirao bez bodova koje može prenijeti. Zadar ih ima četiri, baš kao i Zagreb.

U prvoj utakmici dana zagrebački je derbi pripao Zagrebu koji protiv Dinama slavio s 2:1. Onda su Osijek i Varteks odigrali 'ljepoticu' dana koja je završila 6:6, a remizirali su i Zagreb i Zadar, bilo je 2:2.

Varteksa su remiji stajali 'glave'. S Interom su igrali 3:3, a Dinamo je uspio savladati Osijek s 4:2. Interovci su u još jednoj odličnoj utakmici savladali zagrebaše sa 7:6, a domaćin je finale osigurao nakon trijumfa nad Osijekom 2:1.

U posljednjoj utakmici dana Dinamo je stigao do odlučujuće pobjede nad Varteksom 5:4 čime se plasirao u finalni turnir.

Zadar je kao prvi završio kvalifikacijski turnir sa 11 bodova, drugi je bio Zagreb s 10, a Dinamo treći s 9 bodova. Interu je nedostajao bod do Dinama, a Varteks i Osijek skupili su dva odnosno tek jedan bod.

Bodovi iz kvalifikacijskog turnira prenose se u finalni, no samo oni ostvareni protiv momčadi koje su se plasirale dalje. U finalni turnir goropadni Hajduk ulazi u obranu naslova sa maksimalnih šest bodova, dok Zadar i Zagreb imaju po četiri. Rijeka i Šibenik imaju tek jedan, a Dinamo je bez bodova.

Natjecanje u skupini A bilo je završeno još u četvrtak, a dalje idu Hajduk, Šibenik i Rijeka. Splićani su jedini upisali svih pet pobjeda, Rijeka je prošla dalje sa osam, a Šibenik sa sedam bodova. Hajduk će prenijeti šest bodova, a Rijeka i Šibenik po jedan jer njihov međusobni susret završio 1:1.

Finalni turnir šest najboljih momčadi na rasporedu je 10. i 11. siječnja. U subotu ć momčadi igrati sustavom svaki sa svakim, dok su u nedjelju na rasporedu polufinalni susreti (1-4, 2-3), susret za treće mjesto, te finale.