Napokon

Ubojiti golgeter uspio probiti led u reprezentaciji

Aktualni europski nogometni prvak Španjolska deklasirao je Luksemburg 4-0 u susretu trećeg kola C skupine kvalifikacija za europsko prvenstvo.

Nakon šokantnog poraza u Slovačkoj, Španjolska se vratila pobjedama u Luksemburgu. Golove za 'furiju' postigli su David Silva (27), Paco Alcacer (42), Diego Costa (69) i Juan Bernat (88) Posebno će taj pogodak značiti Costi koji je tek u sedmoj utakmici postiago prvi pogodak za reprezentaciju.

U drugom susretu iz ove skupine Slovačka je na gostovanju u Borisovu pobijedila Bjelorusiju 3-1 i zadržala maksimalan učinak. Golove za treću slovačku pobjedu postigli su Hamšik (65,84) i Šestak (90+1), dok je strijelac za domaćine bio Kalačev (79).

Ukrajina je pobijedila Makedoniju 1-0. Strijelac jedinog gola bio je Serhij Sidorčuk u drugoj minuti sudačke nadoknade prvog dijela. Ukrajinci su mogli i uvjerljivije slaviti, no Andrij Jarmolenko je u 47. minuti promašio kazneni udarac.

Na ljestvici vodi Slovačka s devet bodova, dok Španjolska i Ukrajina imaju po šest bodova.

U skupini E Engleska i Slovenija su ostvarile gostujuće pobjede. Engleska je u Tallinnu teškom mukom pobijedila Estoniju 1-0, dok je Slovenija slavila u Litvi 2-0.

Pogodak vrijedan tri boda za 'Gordi Albion' postigao je Wayne Rooney u 74. minuti. Put Englezima do pobjede otvorilo je isključenje estonskog stopera Ragnara Klavana u 48. minuti. Slovenija je do tri boda u Litvi stigla golovima Novakoviča (33, 37).

Bila je ovo treća pobjeda Engleza koji vode na ljestvici skupine s devet bodova. Slovenija i Litva imaju po šest bodova.

U skupini G za iznenađenje večeri pobrinula se Moldavija koja je u Moskvi odigrala 1-1 protiv Rusije. 'Zbornaja' je povela golom Artema Dzjube u 73. minuti, no svega minutu kasnije izjednačio je Aleksandru Epureanu. Rusi su tijekom susreta uputili 20 udaraca prema moldavskim vratima, no nisu uspjeli osvojiti tri važna boda.

Švedska je rutinski odradila posao protiv Lihtenštajna pobijedivši 2-0 golovima Erkana Zengina (34) i Durmaza (46). Austrija je pobijedila Crnu Goru 1-0, a pogodak odluke zabio je Rubin Okotie u 24. minuti.

Na ljestvici skupine G vodi Austrija sa sedam bodova ispred Švedske (5), Rusije (5) i Crne Gore (4).