Juriš po titulu

VIDEO Golčina Srne iz slobodnjaka, zabio i Eduardo!

Rudari nastavljaju utrku s Dynamo Kijevom za naslov prvaka.

Hrvatski nogometaši Darijo Srna i Eduardo da Silva postigli su golove za Šahtar u pobjedi 3:1 protiv Vorskle u susretu 17. kola ukrajinskog nogometnog prvenstva.

Šahtar, koji svoje domaće utakmice igra u Lvivu, poveo je u 9. minuti sjajnim pogotkom Darija Srne iz slobodnog udarca sa 18 metara. Izjednačio je Artem Gromov u 36. minuti, međutim na otvaranju drugog dijela Šahtar je ponovo stigao do vodstva i to golom Taisona.

Pobjedu momčadi iz Donjecka potvrdio je Eduardo da Silva u 85. minuti. Bivši napadač zagrebačkog Dinama, Arsenala i Flamenga ušao je u igru početkom drugog dijela.

Srni je to bio drugi ligaški pogodak ove sezone, dok je Eduardo zabio sedam golova i drugi je Šahtarov strijelac.