Emotivni oproštaj navijača i Olića

'Danke Ivica, alles Gute!'

Hrvatski reprezentativac Ivica Olić oprostio se od hamburške publike koja ga je ispratila ovacijama i porukama zahvale, uoči odlaska u minhenski Bayern.

Jako puno razočaranja priuštili su nogometaši HSV-a navijačima i poslodavcima u posljednja tri tjedna. Jednog su igrača navijači ipak toplo pozdravili...

Sve smo prokockali. Ovaj neuspjeh u prvenstvu peče najviše; više od Kupa UEFA-e ili od Njemačkog kupa

- Ivica Olić
Oproštaj s Ivicom Olićem bio je u subotu dirljiv iako je HSV izgubio na domaćem travnjaku od Kölna 1-0 u dvoboju 33. bundesligaškog kola, te time praktički izgubio mogućnost nastupa u Europi, pod uvjetom da dortmundska Borussia ne uprska u posljednjem kolu.

Hrvatski je reprezentativac odigrao posljednju utakmicu pred navijačima koji ga obožavaju. Iskazali su to brojnim transparentima podrške poput onog 'Danke Ivica, alles Gute!' ('Hvala Ivice i svako dobro'), kao i velikim pljeskom na kraju utakmice. Hrvatski je nogometaš dobio i prigodni poklon od sportskog direktora kluba Dietmara Beiersdorfera.

Izmamilo je sve skupa budućem napadaču Bayerna osmijeh na lice, premda je istinski bio neutješan.

'Sve smo prokockali. Ovaj neuspjeh u prvenstvu peče najviše; više od Kupa UEFA-e ili od Njemačkog kupa ,'izjavio je hrvatski nogometaš novinarima nakon utakmice.

Werder je uništio snove Hamburžana o prvom trofeju nakon 22-godišnjeg posta. Sastav iz Bremena izbacio je momčad Martina Jola iz polufinala Kupa UEFA-e i DFB pokala, te joj nanio poraz u prošlome prvenstvenom kolu na svom Weseru.

'Prvo je poluvrijeme protiv Kölna bilo poput filma strave,' rekao je na kraju neuspješne sezone nizozemski trener Martin Jol.

'Nismo u prvom poluvremenu stvorili niti jednu šansu. U 16-erac smo s bočnih pozicija ubacili valjda 30 lopti. Sve do jedne bile su bezopasne.'

U posljednjem kolu Dortmunđani gostuju kod imenjakinje iz Mönchengladbacha, a HSV kod Eintrachta u Frankfurtu. Sada imaju po 58 bodova, a Borussia nedostižno bolju gol-razliku