Probušio mrežu iz slobodnjaka

Brazil se plasirao u finale Kupa konfederacija nakon tvrde i teško izborene pobjede protiv Južne Afrike u polufinalu rezultatom 1:0. Strijelac pobjedničkog pogotka bio je Danijel Alves u 88. minuti.

Brazil je teškom mukom, puno teže nego što je bilo očekivano izborio finale Kupa konfederacija, protiv večeras dobro raspoloženih domaćina Južnoafrikanaca.

Dvoboj s malo izrazitih prilika koji je mogao otići na obje strane odlučen je u drugom poluvremenu. Prvo je sredinom drugog dijela Julio Cesar spasio Brazil obranivši sjajnim refleksom loptu koja se neugodno odbila od braniča i krenula u sam donji lijevi kut. Zatim je u igru ušao Dani Alves i u 88. minuti sjajnim udarcem iz slobodnjaka postigao pobjednički pogodak koji je odveo 'Selecao' u još jedno veliko finale.

Domaćini se nisu osramotili na ovom turniru, dapače, ako ne računamo one grozne trube i zviždanje vlastitom igraču. Sigurno zadovoljni odlaze s Kupa konfederacija.

Brazilcima pak ostaje posljednji izazov u nedjelju: finalni dvoboj protiv Amerikanaca, koje su u skupini B pobijedili s glatkih 3:0. Tko će biti čovjek odluke u finalu: Luis Fabiano, Kaka, Robinho ili Dani Alves? Ne treba prerano otpisivati i Amerikance...