Sramota Grčke

Danci bolji od Srba, Njemačka napunila mrežu do vrha

U utakmicama europskih kvalifikacija za EURO 2016 u subotu Portugal je u gostima jedva pobijedio Armeniju s 3-2, dok je Danska kod slavila protiv Srbije s 2-0...

Danci su u Kopenhagenu pobijedili Srbiju s 2-0 i ostali u igri za prva dva mjesta u skupini. Prvi zgoditak djelo je Yusufa Poulsena u 13. minuti, a onda je u 34. minuti srpski vratar Vladimir Stojković obranio penal Danielu Aggeru. Tri minute prije kraja Jakob Poulsen je potvrdio pobjedu Danaca.

Portugalci su s tri pogotka Cristiana Ronalda stigli do teške pobjede u Erevanu (3-2) nakon što su Armenci poveli fantastičnim pogotkom Marcosa u 14. minuti iz slobodnog udaraca s 35 metara. Veliki favoriti Portugalci igrali su zadnjih pola sata bez isključenoga Tiaga, a Armenci su uspjeli samo smanjiti 20 minuta prije kraja. U ovoj skupini vodi Portugal s 12 bodova, Danska ima 10, Albanija 7, a Srbija samo jedan bod.

Nijemci su na gostovanju kod slabašnog debitanta Gibraltara slavili sa 7-0, uz "hat-trick" Andrea Schuerrlea i promašeni penal Bastiana Schweinsteigera. Irska i Škotska su odigrali "miroljubivih" 1-1 u Dublinu, a u ovoj skupini je Poljska s uvjerljivih 4-0 dobila kod kuće Gruziju. Istakao se Robert Lewandowski koji je Gruzijcima zabio tri gola i to u 89.,te drugoj i trećoj minuti sudačke nadoknade. U ovoj skupini Poljska je prva s 14 bodova, Njemačka ima 13, Škotska 11, a Irska devet bodova.

U skupini F Mađari su pogotkom Stiebera sedam minuta prije kraja slavili na gostovanju kod Finske s 1-0. Dvije vodeće momčadi skupine Sjeverna Irska i Rumunjska odigrali su u Belfastu 0-0, dok je Grčka pretpjela još jednu sramotu izgubivši na gostovanju kod Farskih otoka s 2-1. U ovoj skupini Rumunjska vodi s 14 bodova, Sjeverna Irska je druga s 13, Mađarska ima 11, a Grčka je zadnja sa samo dva boda.

SKUPINA D

IRSKA - ŠKOTSKA 1-1 (Jonathan Walters 38/John O'Shea 47ag)

POLJSKA - GRUZIJA 4-0 (Arkadiusz Milik 62, Robert Lewandowski 89,90+2,90+3)

GIBRALTAR - NJEMAČKA 0-7 (Andre Schuerrle 28,65,71, Max Kruse 47,81, Ilkay Guendogan 51, Karim Bellarabi 57)