Jure prema Bundesligi!

Hrvat blista u navijačkom klubu: Fina rolica za potvrdu pobjede

U jednoj od najgledanijih nogometnih liga svijeta uzbudljivo je u samom vrhu.

Druga Bundesliga stigla je do 23. kola u kojem je Union Berlin napravio novi korak prema plasmanu u najviši rang njemačkog nogometa.

Kultni navijački klub pobijedio je Würzburger Kickerse s 2:0, a pobjedu Union Berlina potvrdio je Damir Kreilach.

Ovaj 28-godišnji Vukovarac koji je kapetan Uniona zabio je u 82. minuti drugi pogodak što je ubilo svaku nadu gostima da bi mogli doći do pozitivnog rezultata.

Bio je to njegov šesti ovosezonski gol, a upisao je i tri asistencije.

Prethodno su domaćini poveli u 21. minuti golom Poltera, ali situaciju je zakomplicirao još jedan Hrvat, Roberto Punčec, koji je u 44. minuti dobio drugi žuti karton.

S igračem više gosti su u nastavku pokušavali doći do izjednačujućeg pogotka, ali umjesto toga, domaćini su potvrdili pobjedu Kreilachovim golom. Na jednu visoku loptu najviši je bio Polter koji ju je prebacio glavom. Lopta je malo pobjegla Kreilachu, ali on ju je uhvatio i malonogometnom majstorijom prevario gostujućeg golmana. Zarolao ju je desnom nogom, a lijevom poslao u mrežu.

Union Berlin ovim se trijumfom probio na drugo mjesto, između vodećeg Stuttgarta i trećeplasiranog Hannovera koji imaju utakmicu manje.