Cvitanich zabio 'hat-trick' u golijadi Ajaxa

Argentinski nogometaš Dario Cvitanich, potencijalni hrvatski reprezentativac, gotovo je privatizirao utakmicu 6. kola nizozemske Eredivisie između Ajaxa i NAC Breda...

Ajax je pobijedio sa čak 6-0, a polovicu pogodaka je postigao Cvitanich, koji je igrao do 77. minute, nakon čega ga je zamijenio novo pojačanje amsterdamske momčadi, donedavni igrač Herthe Marko Pantelić.

S Cvitanichevim pogotkom je počelo (11. minuta), a i završilo u 63. minuti, kada je gostujući vratar Rouwelaar šesti put izvadio loptu iz vlastite mreže. Cvitanich je, inače, postigao i pogodak za 4-0.

Najbolji strijelac Ajaxa, ali i cijele Eredivisie, Urugvajac Luis Suarez, je postigao tek jedan gol, ali je zato upisao i dvije asistencije tijekom ovog amsterdamskog ogleda.

Hrvatski nogometaš Darko Bodul odigrao je prvih sat vremena u dresu Sparte, gdje se od strane Ajaxa nalazi na posudbi. Dobru igru nije okrunio pogotkom, ali je njegova momčad pobijedila Waalwijk s minimalnih 1-0. Strijelac jedinog pogotka bio je Rydell Poepon u 13. minuti.