Ćorluka asistirao, Spursi na korak do Kupa UEFA

Naš je reprezentativac s pozicije desnog krila jednostavnom loptom proigrao Jenasa koji je udarcem s više od 20 metara dobro naciljao i zabio gol koji Spurse ostavlja u utrci za izlaz na europsku pozornicu sljedeće sezone.

Vedran Ćorluka asistirao je Jermaineu Jenasu za gol u 43. minuti kojim je Tottenham s 1-0 pobijedio WBA na svom White Hart Laneu u 35. kolu Premiershipa. Ćorluka je, kao i Luka Modrić, odigrao svih 90 minuta. Tottenham je bio nešto bolja momčad, ali su i gosti imali svoje prilike iz kojih su mogli do izjednačenja. Tottenham je ostao na destom mjestu, ali sada ima 47 bodova, samo jedan manje od sedmog West Hama, koji je u gostima svladao Stoke 1-0 golom Tristana u 33. minuti.

Chelsea je na Stamford Bridgeu u Londonu pobijedio gradskog rivala, sastav Fulhama s 3-1. U naslovnim ulogama bili su Nicolas Anelka i Didier Drogba, koji su sudjelovali kod sva tri pogotka.

Arsenal je na Fratton Parku svladao domaći Portsmouth s 3-1. Dva pogotka za goste zabio je danski napadač Nicklas Bendtner (drugi iz penala), a jedan Meksikanac Carlos Vela. Za domaćine nije igrao Niko Kranjčar, a kod gostiju je izostao Eduardo da Silva. Obojica su ozlijeđeni.

Manchester City je slavio kao domaćin protiv Blackburna s 3-1, dok su Wigan i Bolton odigrali 0-0.

Premiership, 35. kolo:

Middlesbrough - Manchester United 0-2 (Giggs 25, Park 51)
Chelsea – Fulham 3-1 (Anelka 1, Malouda 10, Drogba 53 / Nevland 4)
Tottenham – West Bromwich 1-0 (Jenas 43)
Portsmouth – Arsenal 0-3 (Bendtner 13, 41 – 11 m, Vela 56)
Manchester City – Blackburn 3-1 (Caicedo 27, Robinho 34, Elano 45 – 11 m / Andrews 66)
Stoke – West Ham 0-1 (Tristan 33)
Wigan – Bolton 0-0