Treći put u povijesti

VIDEO Copa Libertadores: Kolumbijski Atletico Nacional u finalu

Kolumbijski Atletico Nacional plasirao se u finale Cope Libertadores pobijedivši u polufinalu Sao Paulo sa ukupnih 4:1.

Nogometaši kolumbijskog Atletico Nacionala po treći put u klupskoj povijesti probili su se u finale Cope Libertadores, nakon što su u uzvratnoj utakmici odigranoj u Medellinu svladali brazilski Sao Paulo s 2-1 te slavili s ukupnih 4-1.

Brazilci su poveli u 9. minuti preko Callerija, ali je uslijedio preokret. Oba pogotka za domaće postigao je 23-godišnji napadač Miguel Borja. Izjednačio je u 16. minuti, a u 78. realizirao najstrožu kaznu dosuđenu zbog igranja rukom brazilskog braniča.

Atletico Nacional bio je pobjednik Cope Libertadores 1989. godine, a 1995. je poražen u finalu. U svom trećem nastupu u finalu za suparnika će imati boljeg iz dvoboja ekvadorskog Independiente del Valle i argentinskog Boca Juniorsa. Ekvadorci su slavili u prvom dvoboju na svom terenu s 2-1. a uzvrat u Buenos Airesu je na rasporedu u noći s četvrtka na petak.