Community Shield: Chelsea precizniji s bijele točke

Nogometaši Chelseaja prvi su ovosezonski osvajači trofeja u Engleskoj. Londonski je klub nakon izvođenja jedanaesteraca pobijedio Manchester United i osvojio Community Shield, engleski Superkup...

Malo je nedostajalo da Chelsea pitanje pobjednika riješi i bez udaraca s bijele točke, ali u sučevoj nadoknadi osnovnog dijela Wayne Rooney je izjednačio na 2-2 i donio Crvenim vragovima nadu.

Manchester se žalio na spornu odluku suca

Manchester je prvi i došao u vodstvo. Već u devetoj minuti utakmice na Wembleyju, Nani je sjajnim udarcem matirao Čecha za 1-0, rezultat koji se održao do kraja prvog poluvremena. No, drugi je dio krenuo u znaku momčadi Carla Ancelottija.

Već nakon šest minuta igre Chelsea je izjednačio. Mladi Manchesterov vratar Foster, koji mijenja ozlijeđenog Van der Sara, sudario se s Drogbom, a lopta je došla do Carvalha kojem nije bilo teško pogoditi praznu mrežu.

Londončani su poveli u 71. minuti nakon sporne akcije koja će vjerojatno još neko vrijeme izazivati polemike na Otoku. Ballack je u jednoj akciji udario Evru u lice, što je potvrdila i televizijska snimka, ali sudac nije zaustavio igru. U nastavku je Lampard pogodio za 2-1, nakon čega su uslijedili burni protesti Manchesterovih nogometaša.

Rooney je, kao što smo spomenuli, izjednačio u 90. minuti nakon dodavanja Giggsa, ali trofej je ipak završio u rukama Chelseajevih igrača zahvaljujući vrataru Čechu koji je obranio udarce s bijele točke Giggsa i Evre.

Novi trener Chelseaja Carlo Ancelotti tako je u prvoj službenoj utakmici na klupi Londočana debitirao trofejem.