Gužva u vrhu

City hat-trickom Aguera sredio Arsenal u derbiju kola, slavio i United

Građani su dominirali cijelo vrijeme i potpuno zasluženo su osvojili sva tri boda.

U derbiju 25. kola engleskog nogometnog prvenstva Manchester City je pobijedio Arsenal sa 3:1 (golove pogledajte OVDJE). Junak susreta bio je trostruki strijelac Sergio Aguero.

Bila je to četvrta uzastopna ligaška pobjeda Građana protiv Topnika što im je uspjelo prvi put nakon 1937. godine.

City je poveo već u 48. sekundi utakmice golom argentinskog majstora Sergia Aguera. Međutim, kada je Laurent Koscielny izjednačio u 11. minuti, navijači domaćeg sastava odmah su se prisjetili nedavne utakmice protiv Newcastle Uniteda, kada je Aguero, također zabio u prvoj minuti, a City ipak izgubio utakmicu sa 1:2. No, ovoga puta to se nije dogodilo. Aguero je u posljednjim trenucima prvog dijela zabio za 2:1, a u 61. minuti svojim trećim golom na utakmici potvrdio slavlje momčadi Pepa Guardiole.

Bio je to njegov deseti hat-trick u Premierligi, a samo je Alan Shearer uspješniji sa 11 hat-trickova.

U prvom nedjeljnom susretu Manchester United je na gostovanju pobijedio Leicester City sa 1:0 upisavši devetu pobjedu u deset susreta otkako ih vodi Ole Gunnar Solskjaer.

Pitanje pobjednika razriješio je gol Marcusa Rashford u 9. minuti na asistenciju Paula Pogbe.

Zanimljivo, bila je to peta uzastopna gostujuća pobjeda Uniteda u svim natjecanjima što im nije uspjelo od 2012. kada je Crvene vragove vodio Alex Ferguson.

Na ljestvici vodi Liverpool sa 61 bodom i utakmicom manje - gostovanjem kod West Hama ovog ponedjeljka.