Fabregas za pobjedu

Chelsea u golijadi na Stamford Bridgeu proslavio naslov prvaka

Odigrana je zaostala utakmica 28. kola Premierlige.

Novi engleski prvak Chelsea u zaostaloj utakmici 28. kola Premierlige na svom je Stamford Bridgeu 4:3. pobijedio Watford.

Kapetan John Terry je u 22. minuti doveo Bluese u vodstvo, a onda i dvije minute kasnije pogriješio što je iskoristio Etienne Capoue i izjednačio.

U 36. minuti Cesar Azpilicueta vraća Chelseaju vodstvo koje u 49. povećava Michy Batshuayi.

Watford je opet zabio dvije minute nakon Chelseajeva gola. Daryl Janmaat u 51. je smanjio da bi Stefano Okaka u 74. poravnao rezultat.

Kada se činilo da će dvoboj završiti bez pobjednika, Cesc Fabregas je u 88. minuti udarcem s ruba šesnaesterca pogodio donji desni kut gostujućeg vratara.

Ovo je 29. prvenstvena pobjeda za Chelsea koji sada ima 90 bodova dok je Watford ostao na 16. mjestu s 40 bodova, ali je siguran od ispadanja jer je Hull porazom kod Crystal Palacea izgubio i matematičku šansu da se može spasiti.

U iduća tri dana odigrat će se još četiri zaostale utakmice, a onda u nedjelju u isto vrijeme (16:00) sve utakmice posljednjeg kola.