Londonski Chelsea dobio je u derbiju 8. kola Liverpool rezultatom 2-0, i tako preuzeo vrh Premiershipa kojeg je izgubio porazom u prošlom kolu od Wigana.

Nakon slabog nastupa u gostima kod Wigana, Ancelottijev Chelsea vratio se staroj navici pobjeđivanja. Protiv Liverpoola na Stamford Bridgeu stigli su plavi do sedme pobjede iz osam utakmice Premiershipa, i tako se vratili na vrh, ispred ManUtd-a koji je kiksao protiv Sunderlanda.

U tvrdoj utakmici odluka je pala u drugom poluvremenu, kada su domaći ubacili u višu brzinu i poveli  u 60. minuti golom Anelke, nakon izvrsne asistencije Drogbe. Trijumf je potkraj dvoboja potvrdio Malouda na također asistenciju Drogbe, i tako nanio drugi ovotjedni poraz Liverpoolu, koji je izgubio i od Fiorentine u Ligi prvaka.

Liverpoolu je ovo treći ovosezonski poraz, ali još nije izgubio priključak s vodećim momčadima...