Ancelottijev Chelsea stigao je do šeste uzastopne pobjede u Premiershipu, u drugom velikom derbiju 6. kola. Na Stamford Bridgeu domaći su slavili 3:0 i tako pokazali Spursima da nisu zreli za ulazak u borbu za naslov prvaka...

Chelsea se ove sezone ne šali. Pod vodstvom talijanskog stručnjaka Carla Ancelottija plavi sa Stamford Bridgea sjajno su startali u sezoni i ima šest čistih pobjeda u prvih šest kola, što im je donijelo prednost od 3 bodova ispred konkurencije, koju predvodi Manchester United.

Tottenham je također izvrsno startao u sezoni, nanizao četiri pobjede, ali zatim se ozlijedio Modrić i uslijedio je poraz od Uniteda, a večeras i od Chelseaja, koji je na svom stadionu s lakih 3:0 ispratio Redknappove trupe.

Chelsea je do vodstva stigao u 32. minuti, kada se Ashley Cole bacio i glavom pospremio loptu u mrežu. Do odluke o pobjedniku je došlo početkom drugog poluvremena. Tada prvo sudac Webb ne sudi penal nad Robbijem Keanom, da bi zatim u 58. i 63. Ballack i Drogba svojim golovima riješili utakmicu.

Osim poraza, Tottenhamu se dogodilo još loših stvari: ozlijedili su se braniči Ledley King i Sebastien Bassong, a ni Chelsea ju neće pamtiti po dobrome, jer je potkraj dvoboja s terena iznesen strijelac trećeg pogotka Didier Drogba.

Vedran Ćorluka odigrao je solidnu utakmicu u gostujućim redovima, pogotovo u prvom dijelu, dok je Niko Kranjčar susret prosjedio na klupi te igrao tek zadnjih 8 minuta, a Luka Modrić još će neko vrijeme dvoboje svog kluba gledati isključivo na tribinama zbog ozljede.

Chelsea se ovom pobjedom pormetnuo u glavnog favorita za naslov prvaka. Bacili su Ancelottijevi igrači rukavicu u lice Unitedu, dok su City i Tottenham danas pokazali da će ipak teško držati tempo velikana u borbi za titulu...