City igrao, Chelsea zabijao

Chelsea nokautirao Manchester City: Liverpool od ovog kola lider Premierlige!

Gosti iz Manchestera su bili puno bolji, ali domaćini su na Stamford Bridgeu koristili svaku priliku koja im se ukazala.

Kanteov gol Manchester Cityju (Foto: Steven Paston/Press Association/PIXSELL) (Foto: Steven Paston/Press Association/PIXSELL)

Londonski Chelsea postao je prva momčad koja je u ovoj sezoni engleske Premierlige zaustavio aktualnog prvaka Manchester City i svladao ga sa 2:0, što je prvi poraz momčadi Pepa Guardiole, koji je razveselio i navijače Liverpoola, novog lidera na ljestvici koji je ove subote protutnjao kroz Bournemouth sa 4:0.

Iako će konačna statistika pokazati gotovo dvostruko više udaraca Manchester Cityja prema vratima domaće momčadi, u njima nije bilo dovoljno preciznosti pa je Španjolac Kepa Arrizabalaga sačuvao svoju mrežu. Chelsea je iz jedine opasne situacije u prvom poluvremenu došao do vodstva, kad je Eden Hazard asistirao N'Golou Kanteu, koji je dotrčao iz drugog plana i zakucao loptu pod gredu sa desetak metara.

U drugom poluvremenu je Chelsea bio opasniji, a konačnih 2:0 postavio je Brazilac David Luiz udarcem glavom, nakon ubacivanja iz kuta koji je izveo Hazard i tako upisao i drugu asistenciju.

Hrvatski reprezentativac Mateo Kovačić bio je u početnoj postavi domaćih i do 65. minute bio važan kotačić u igri momčadi Maurizija Sarrija. Tada je Kovačić šepajući napustio igru, a zamijenio ga je Ross Barkley.

Chelsea je sa 34 boda privremeno zasjeo na treće mjesto, ispred Arsenala koji također ima 34 boda, a iza vodećeg Liverpoola sa 42 boda i drugoplasiranog Manchester Cityja sa 41 bodom.