Nezadrživi Bluesi

Chelsea kod Bilića napravio još jedan korak prema tituli

Londonski klubovi zaključili su 27. kolo Premierlige.

U posljednjoj utakmici 27. kola Premierlige Chelsea je kao gost s 2:1 svladao West Ham i sad u odnosu na drugoplasirani Tottenham ima velikih 10 bodova prednosti.

Momčad koju vodi Slaven Bilić odolijevala je (vjerojatnom) budućem prvaku do 25. minute. Tada su Bluesi poveli u trenutku dok su u napadu bili Čekićari koji su izgubili loptu na protivničkoj polovici. Sijevnula je brza kontra koju pogotkom okončava nezadrživi Eden Hazard.

Vrlo brzo u drugom poluvremenu gosti su povećali prednost. Nakon jednog kornera u 50. minuti Diego Costa šalje loptu u mrežu s dva-tri metra.

Pokušao je Bilić s izmjenama promijeniti tijek dvoboja, uveo je Andrea Ayewa, Samuela Byrama i Edimilsona Fernandesa i uspio je ublažiti poraz u drugoj minuti sudačke nadoknade (strijelac Manuel Lanzini).

Chelsea grabi prema naslovu prvaka, a West Ham je ostao na 11. mjestu.

U idućem kolu West Ham ide u goste Bournemouthu dok je Chelseajev susret s Watfordom odgođen zbog četvrtfinala FA kupa, u kojem će Bluesi dočekati Manchester United idući ponedjeljak.