U gostima mu ide sjajno

Bilić dugo visio, ali se uspio izvući: WBA i dalje bez poraza

U prvoj utakmici petog kola engleskog Championshipa snage su odmjerili Derby County i West Bromwich Albion.

U prvoj utakmici petog kola engleskog Championshipa nije bilo pobjednika između Derby Countyja i West Bromwich Albiona.

Završilo je 1:1 što znači da je bivši hrvatski izbornik Slaven Bilić i dalje bez poraza u prvenstvenim utakmicama s West Bromwich Albionom, makar je u pet susreta ostvario tek dvije pobjede.

Na gostovanju kod Derbyja za Bilića su kola vrlo brzo krenula nizbrdo, već u šestoj minuti domaćini su poveli, strijelac je bio Martyn Waghorn. Isti igrač je pred kraj prvog dijela, u 43. minuti, promašio jedanaesterac i propustio udvostručiti prednost Derbyja.

Izjednačujući pogodak vrijedan boda Bilić je dočekao u 84. minuti kada je danski napadač Kenneth Zokore realizirao najstrožu kaznu.

West Bromwich Albionu zasad u gostima ide odlično, u tri utakmice su ostvarili dvije pobjede i jedan remi, prikupivši sedam bodova. No, problematično je na domaćem terenu gdje su u oba navrata remizirali.

Priliku za popravak bodovnog učinka kod kuće i skok na ljestvici Bilić će imati iduće subote kada im stiže Blackburn.

Sluga branio u prvoj pobjedi Lutona

Hrvatski reprezentativni vratar Simon Sluga branio je čitavu utakmicu za Luton Town koji je kao gost sa 3:1 (3:0) svladao Barnsley. Luton je pitanje pobjednika u Barnsleyu riješio u prvom poluvremenu golovima Butterfielda (2), Collinsa (5) i Cornicka (31), da bi strijelac jedinog gola za domaće bio Wilks (72).

Prvom pobjedom u sezoni Luton je skočio na 19. mjesto ljestvice s četiri boda, koliko ima i 22. Barnsley.