Ništa od stopostotnog učinka

Bilić ispustio pobjedu na domaćem terenu: Poveo u nastavku, ali nije izdržao

Bivši hrvatski izbornik odradio je prvu službenu utakmicu pred navijačima svog novog kluba.

West Bromwich Albion, klub čiji je trener bivši hrvatski izbornik Slaven Bilić, u drugom kolu engleskog Championshipa na svom je terenu odigrao 1:1 protiv Millwalla.

U prvom poluvremenu nije bilo pogodaka, a onda je u 57. minuti WBA poveo autogolom kojeg je postigao Alex Pearce.

Bilićeva momčad nije uspjelapoentirati još jednom i tako riješiti pitanje pobjednika, a gosti iz Londona se nisu predavali i za hrabru igru su nagrađeni golom za izjednačenje.

Matt Smith je u 75. minuti poravnao i, kako se pokazalo, postavio konačan rezultat.

Ovo se može smatrati prvim Bilićevim kiksom. Pred njega je, kad je preuzimao WBA, postavljen imperativ plasmana u Premierligu i sami start u sezonu bio je odličan (u prvom kolu su na gostovanju svladali Nottingham Forest), ali ta tri boda nisu uspjeli 'potvrditi' pred svojim navijačima protiv Millwalla - kluba kojemu je glavni i jedini cilj ove sezone sačuvati drugoligaški status.

Hrvatski veznjak Filip Krovinović odigrao je svih 90 minuta za West Bromwich Albion.

Donedavni Dinamov veznjak Ivan Šunjić odigrao je cijeli susret za Birmingham, koji je kod kuće protiv Bristol Cityja odigrao 1:1. Birmingham je poveo golom Lukasa Jutkiewicza (64), a izjednačenje gostima donio je Tommy Rowe (83).