Celticsi nadigrali Pistonse, Lakersi lako protiv Sunsa

Aktualni prvak Boston Celtics je pobijedio Detroit 98:80, dok su Los Angeles Lakersi na gostovanju porazili Phoenix 105:92.

U reprizi lanjskog finala Istočne konferencije NBA lige Boston je ponovno bio uspješniji. Nakon izjednačene prve četvrtine (21:21) Celticsi su prelomili utakmicu u drugoj i trećoj dionici koje su dobili s 20 koševa viška (56:36). Pistonsi su u posljednjoj četvrtini tek mrvicu smanjili zaostatak. Najbolji igrač u domaćim redovima bio je Rajon Rondo koji je upisao 18 koševa i 8 asistencija. Iako je u zadnje četiri utakmice imao šut 5-25, proradio je protiv Pistonsa, prenosi Hina.

'Rondo je bio sjajan. Odigrao je odličnu utakmicu', kazao je Paul Pierce, vodeći strijelac Bostona koji je protiv Pistonsa zabio samo devet koševa.

'Nema veze, ovoga puta su potegli drugi. Bitno je da smo dobili utakmicu', dodao je. Ti drugi su Kevin Garnett (15), Tony Allen (13) i Ray Allen (12).

Goste je predvodio Allen Iverson sa 16 koševa i četiri asistencije, Rasheed Wallace je dodao 13, a Richard Hamilton 12 koševa.

'Boston nas je razbio obranom. Odlično su čitali naše akcije i sjajno se kretali', kazao je Hamilton nakon četvrtog poraza Detroita ove sezone uz osam pobjeda. Boston ima skor 11-2 i vodeća je momčad Istoka.

Na Zapadu trenutačno prvu poziciju drže prošlogodišnji finalist Lakersi s omjerom 9-1. Devetu pobjedu su ostvarili na parketu US Airways Centra protiv Phoenixa 105:92. Goste je do pobjede gurao Kobe Bryant s 24 koša, ali očajnim šutom 8-23. Odličan je bio Vladimir Radmonović s 15 koševa, od čega svih pet iza linije za tricu. Radmanović je tricu gađao 5-5, a dodao je i pet skokova. Lamar Odom je dodao 13 koševa i devet skokova.

'Ove godina pokušavamo igrati čvršću obranu. Kada igramo kao večeras pobjeda nije upitna', kazao je Odom.

Domaćine je predvodio Amare Stoudemire (21), dok je bivša zvijezda Lakersa Shaquille O'Neal ubacio 15 koševa uz 9 skokova.