Engleski tabor: Kakve brige ima Don Fabio?

Budući da Jermain Defoe svaki izlazak na teren koristi za pogodak, pred izbornikom engleske nogometne reprezentacije Fabijom Capellom slatku su muke...

Defoe je zamijenio Emilea Heskeyja u subotnjoj 2-1 pobjedi Engleza protiv Slovenije, te je postigao pogodak, svoj peti u posljednje tri utakmice za reprezentaciju.

Capello stoga mora odlučiti hoće li Wayneu Rooneyju u napadu priključiti Heskeyja, što običava činiti, ili će od prve minute u srijedu na travnjak Wembleyja protiv Hrvatske poslati Defoea u utakmici koja bi Gordi Albion mogla promovirati u sudionike Svjetskoga prvenstva koje će se sljedeće godine održati na jugu Afrike.

'Kada Defoe ulazi u drugome poluvremenu postiže pogodak. Srećom, imam još vremena za odluku', kazao je Talijan, na što se nadovezao i napadač Tottenhama.

'Svi mi želimo igrati, nikome klupa za rezervne igrače nije draga. Ali, napravim li razliku ulaskom u igru nakon poluvremena, zadovoljan sam i time. U ovome trenutku sve što puknem ulazi u gol, a time sam oduševljen', dodao je Defoe.

U skupini 6 europskih kvalifikacija za SP vodeće mjesto sa stopostotnim učinkom iz sedam utakmica zauzima Engleska. Trećeplasirana Ukrajina na kontu ima 14 bodova, tri manje od Vatrenih koji su odigrali utakmicu više od ove dvije reprezentacije.