Capello ljut na braniče: Pogreške su plod bahatosti!

Izbornik engleske nogometne reprezentacije Fabio Capello smatra da su kobne pogreške njegovih braniča plod pretjeranog samopouzdanja, no zadovoljan je povratkom svoje momčadi unatoč deficitu od 0:2.

Za Capella to nisu bili ugodni prizori: Ferdinand i Barry poklonili su dvije lopte Nizozemcima u obrani i 'narančasti' su na poluvrijeme otišli s prednošću 2:0.

'Mislim da su igrali s previše samopouzdanja dok su vodili loptu. Takve pogreške nastaju kao plod pretjeranog samopouzdanja i iz njih smo dobili dva glupa gola. Bila su to dva poklona,' izjavio je Talijan nakon utakmice, aludirajući na bahatost svojih skupih zvijezda. No, nisu ga izbacili iz takta.

'Ostao sam smiren, potpuno smiren. Znao sam točno što treba raditi. Nekad je važno igračima dati do znanja da izbornik vjeruje u njih.'

U drugom poluvremenu golovima Defoea Engleska se vratila u igru.

'Mislim da su duh i kvaliteta igre momčadi u drugom poluvremenu bili vrlo dobri. Uvijek je moguće preokrenuti rezultat. Ne samo sinoć, nego uvijek. Mi smo uspjeli i nadam se da ćemo zapamtiti ovu utakmicu. No, radije bih da se to ne ponovi', priznao je Don Fabio.