Troyes još bez pobjede

Caen iza nedodirljivog PSG-a

Caen su do pobjede svojim pogocima doveli Feret (62) i Delort (71).

Nogometaši Caena svladali su na svom stadionu Guingamp s 2-1 u utakmici 13. kola francuskog prvenstva te su se privremeno probili na drugo mjesto s 24 boda, ali još uvijek imaju velikih 11 bodova zaostatka za nedodirljivim PSG-om koji je u subotu s 5-0 isprašio Toulouse.

Caen su do pobjede svojim pogocima doveli Feret (62) i Delort (71). Gosti su uspjeli samo smanjiti zaostatak preko Levequea (85), ali ne i oteti bod momčadi koja u 13 utakmica nijednom nije odigrala neodlučeno. Caen je osam puta izlazi kao pobjednik, pet puta gubio, a ovom je pobjedom prekinuo niz od dva poraza.

Jedina momčad koja je bila bez pobjede u dosadašnjem dijelu sezone bio je Troyes. U 13. kolu upisali su još jedan poraz. Lorient je s uvjerljivih 4-1 svladao glavnog kandidata za preseljenje u niži rang. Moukandjo (58, 90+1-11m) bio je dvostruki strijelac za domaću momčad koju je do vodstva doveo Jeannot (33), a dvostruki strijelac bio je i asistent kod pogotka Ndonga (78) za 3-1. Jedini pogodak za Troyes s bijele točke je postigao Nivet (62).

Montpellier je u posljednji trenutak došao do sva tri boda na svom terenu protiv Nantesa. Roussillon je u 12. minuti pogodio za 1-0, izjednačio je Bammou u 63. minuti. Sva tri boda Montpellieru donio je Hilton u 90. minuti.

Bastia je pogotkom Danica (73) došla do vodstva na gostovanju Lilleu. U 82. minuti domaći su zbog isključenja Boufala ostali s desetoricom na terenu, ali su uspjeli spasiti bod. Za konačnih 1-1 strijelac u 87. minuti bio je Sidibe.

Važnu gostujuću pobjedu ostvario je Ajaccio u Reimsu. Boutaib (34) i Zoua (71) bili su strijelci za goste, a nadu domaćima u preokret donio je Kyei (77). No, svi njihovi pokušaji da dođu barem do izjednačenja ostali su bez uspjeha.

Najuvjerljiviju pobjedu 13. kola ostvario je vodeći PSG koji je u prvoj utakmici subotnjeg programa s 5-0 nadigrao Toulouse. Pogotke za sedmu uzastopnu, a ukupno 11. prvenstvenu pobjedu Paris Saint-Germaina postigli su Angel Di Maria (6), Zlatan Ibrahimović (18, 75), Lucas (66) i Lavezzi (78).

U nedjelju su na rasporedu preostale tri utakmice 13. kola u kojima se sastaju: Marseille - Nice, Bordeaux - Monaco i Lyon - St. Etienne.