Guardiola razočaran

Hit sezone zaustavio Manchester City, United smanjio zaostatak

Najbolja momčad "ostatka Premierlige" ponovno je demonstrirala nesalomljivi duh.

Burnley (Foto: AFP) (Foto: Afp)

U 26. kolu Premierlige Burnley je u subotu na svom Turf Mooru uspio izvući remi (1:1) protiv vodećeg Manchester Cityja, koji je poveo golom brazilskog braniča Danila u 22. minuti.

Igrači Cityja su dominirali, stvarali prilike, ali i previše promašivali. I to ih je na kraju koštalo, budući da je Johann Gudmundsson u 82. minuti donio izjednačenje Burnleyju.

"Naravno da smo razočarani rezultatom, ali moji igrači su pružili fantastičnu partiju. Mogli smo zabiti tri ili četiri gola, a na kraju se moramo zadovoljiti remijem", kazao je trener Manchester Cityja Pep Guardiola.

VIDEO ----> Burnley - Manchester City 1:1

Drugoplasirani Manchester United to je iskoristio, dobio je Huddersfield sa 2:0, te je smanjio zaostatak na 13 bodova. Strijelci su bili Romelu Lukaku (55) i Alexis Sánchez (68), kojemu je to bio prvijenac u dresu Uniteda.

Southampton je upisao važnu pobjedu u borbi za opstanak, svladavši u gostima West Bromwich Albion sa 3:2, dok je West Ham izgubio od novaka u ligi Brighton & Hove Albiona sa 1:3.