Bundesliga: Soldo startao porazom, Rakitiću 45 minuta

Nakon što je u petak prvak Wolfsburg startao pobjedom protiv Stuttgarta 2-0, u subotu je nastavljeno prvo kolo novog njemačkog nogometnog prvenstva...

Vatreno krštenje je u Bundesligi imao hrvatski trener Zvonimir Soldo, novi strateg Kölna. U Dortmundu je morao izvesti momčad bez dva najbolja igrača i napadača, ozlijeđenih Lukasa Podolskog i Milivoja Novakoviča.

Stoga, a i zbog činjenice da je Borussija ipak kvalitetnija momčad, rasprodani Westfalen je gledao napade na jedna vrata, a Borussija je bolju igru materijalizirala tek u 75. minuti i to zaslugom suparničkog igrača Matipa, koji je postigao pogodak u vlastitu mrežu.

Do kraja utakmice je moglo biti još pogodaka u gostujućoj mreži, a igrači Kölna su se spašavali ponekada ispucavajući loptu i sa vratarske linije.

>> VIDEO: Misimović i Grafite srušili Stuttgart

Jako loš uvod u novu sezonu je imao Werder. Za klub iz Bremena je započelo razdoblje bez Diega, a Eintracht je iz tog grada odnio sva tri boda uz pobjedu 3-2. Junak je bio Grk Ioannis Amanatidis, dok je konačnu pobjedu momčadi iz Frankfurta donio Martin Fenin pogotkom u 71. minuti.

Recimo da hrvatski nogometaš Jurica Vranješ nije bio niti na klupi domaće momčadi. Hrvatski nogometaš Ivan Rakitić igrao je prvo poluvrijeme za Schalke koji je u gostima svladao Nürnberg 2-1. Oba puta je strijelac za goste bio Kevin Kuranyi. Rakitić se samo nekoliko minuta nakon prvog pogotka našao u prilici, ali nije najbolje reagirao.