Hrvatski nogometni reprezentativci Mladen Petrić i Josip Šimunić bili su strijelci za Hamburger SV, odnosno Herthu koji su u 28. kolu njemačkog prvenstva ostvarili važne 2-1 domaće pobjede.

Petrić je bio strijelac oba pogotka za HSV u 2-1 pobjedi protiv Hannovera 96. Nakon što je doveo HSV u vodstvo supergolom u 62. sekundi utakmice protiv Hannovera na Nordbank Areni (2-1 za HSV), Mladen Petrić je s trima prstima pozdravio nekog na tribinama...

'S tri sam prsta pozdravljao skupinu gluhonijemih navijača na tribinama, kojima sam obećao da ću ih u skoro vrijeme posjetiti', objasnio je vlastito slavlje autor još jednoga spektakularnog pogotka u dresu hamburškog sastava.

Petrić je u 52. minuti povisio na 2-0 nakon što je s pet metara natrčao na odbijenu loptu nakon obrane Enkea.

To su bili 11. i 12. prvenstveni pogoci našeg napadača ove sezone. Mikael Forssell je u 70. minuti iz 11-erca smanjio na konačnih 2-1. Petrić je odigrao svih 90 minuta za HSV, dok je Ivica Olić u igru ušao u 75. minuti.

Josip Šimunić je svojim prvim prvenstvenim golom za Herthu u 71. minuti izjednačio na 1-1 protiv Werdera udarcem glavom nakon kornera kojega je izveo Dardai. Tri boda Herthi kojom je klub iz glavnog grada ostao u igri za naslov prvaka donio je Raffael u 87. minuti. Werder je poveo preko Mertesackera u 43. minuti.

Šest kola prije kraja prvenstva vodi Wolfsburg sa 57 bodova, tri manje imaju Bayern i HSV, dok je Hertha četvrta sa 52 boda.