Uspješan dan u njemačkoj Bundesligi imali su hrvatski igrač i trener na klupi Kölna

Klub iz Münchena je u bavarskom dvoboju na svojoj Allianz Areni pobijedio Nürnberg sa 2:1, a nakon mučenja u prvom poluvremenu, domaću je momčad u vodstvo doveo hrvatski napadač.

Mladi Thomas Müller sjajno je proigrao Olića koji je izbio sam pred vratara Raphaela Schäfera i mirno lijevom nogom plasirao loptu u mrežu. Vodstvo Bayerna trajalo je do 73. minute kad je australski Hrvat i nesuđeno pojačanje Dinama Dario Vidošić dodao loptu Ericu Chopo-Motingu, koji je s desne strane utrčao u kazneni prostor i matirao Hans-Jörga Butta.

Pobjedu momčadi Louisa van Gaala ipak je u 82. minuti osigurao Belgijanac Daniel van Buyten koji je nakon nabacivanja Arjena Robbena glavom pogodio mrežu gostiju. Olić je igrao do 68. minute kada ga je zamijenio Miroslav Klose, dok je drugi Hrvat u redovima Bayerna, Danijel Pranjić, igru napustio u 80. minuti, ušao je Edson Braafheid.

Stuttgart od 1996. nije na svome terenu pobijedio Köln, a negativnu seriju nije prekinuo ni u subotu. Zvonimir Soldo je do prve trenerske pobjede u Bundesligi i bijega sa začelja došao zahvaljujući Sebastianu Freisu koji je zabio u 25. minuti te Wilfriedu Sanouu koji je matirao Jensa Lehmanna minutu prije kraja utakmice.

Hrvatski reprezentativac Josip Šimunić igrao je cijelu utakmicu u pobjedi njegovog Hoffenheima na gostovanju kod Borussije Mönchengladbach sa 4:2.