U derbiju petog kola njemačkog nogometnog prvenstva Bayern je na gostovanju deklasirao Borussiju Dortmund 5:1…

Pogotke za bavarski sastav postigli su Gomez, Schweinsteiger, Ribery i Muller, dok je strijelac za domaćine bio Hummels. Napadač hrvatske nogometne reprezentacije Ivica Olić igrao je za Bayern svih 90 minuta i asistirao je Mulleru za peti gol, dok je Danijel Pranjić utakmicu pratio s klupe za pričuve.

Aktualni prvak Wolfsburg je na svom terenu izgubio od Bayer Leverkusena 2:3. Gosti su vodili 3:0 golovima Rolfesa i Kiesslinga, a u završnici utakmice Wolfsburg je uspio tek smanjiti zaostatak, a strijelci su bili Misimović i Grafite. Obje momčadi su utakmicu završile s po deset igrača, Wolfsburgu je bio isključen Benaglio u 32. minuti, a gostima Derdiyok u 53. minuti.

Hoffenheim je na svom travnjaku bez većih problema pobijedio Bochum 3:0, a pogotke su postigli Ba, Obasi i Compper. Josip Šimunić je za domaćine odradio cijeli susret.

>> Olić i dalje 'trpa' golove za uzdrmani Bayern!

Na ljestvici vodi Bayer Leverkusen sa 13 bodova, na drugom mjestu je HSV sa 10 bodova i utakmicom manje, treći je Eintracht sa devet bodova, dok je Bayern na četvrtom mjestu sa osam bodova. (Hina / V.H.)