Niti nakon tri odigrana kola u novoj sezoni Bundeslige, nogometaši Bayern Münchena ne znaju za pobjedu. Na gostovanju kod novog prvoligaša Mainza bavarski je gigant poražen 2-1...

Nakon što su prva dva kola odigrali dva puta neodlučeno, igrači Bayerna otputovali su u Mainz s visokim očekivanjima, ali ponovo momčad Louisa van Gaala nije bila na visini zadatka.

Već u 25. minuti Austrijanac Andreas Ivanschitz je zatresao mrežu Rensinga ljevicom nakon proigravanja Schürrlea, da bi na 2-0 povećao Aristide Bance glavom nakon proigravanja Floriana Hellera.

Van Gaal je odmah reagirao na zaostatak od dva gola i izvadio je iz igre u 39. minuti Danijela Pranjića, da bi uveo trećeg napadača Ivicu Olića. Početkom drugog poluvremena , točnije u 47. minuti, Bayern je uspio smanjiti na 2-1 autogolom Makedonca Nikolčea Noveskog u gužvi u kaznenom prostoru Mainza, kojoj je prethodio udarac Ivice Olića, ali to je bilo sve što je bavarski klub uspio učiniti.

U ostalim utakmicama najveću je pobjedu ostvario Bayer Leverkusen na gostovanju kod Freiburga. Slavili su Apotekari čak 5-0 dvama golovima Tranquilla Barnette i Erena Derdiyoka i jednim Stefana Kießlinga, što im je donijelo skok na sam vrh ljestvice.

Momčad pod trenerskom palicom hrvatskog stručnjaka Zvonimira Solde, Köln, dohvatio je svoj prvi bod ove sezone, kod kuće protiv Eintrachta iz Frankfurta (0-0). Međutim, teško Soldo može biti zadovoljan ovakvim ishodom budući je njegova momčad većinu drugog poluvremena imala brojčanu nadmoć na terenu.

Naime, u 54. minuti isključen je Eintrachtov branič Patrick Ochs radi grubog starta, ali Köln unatoč prilikama i terenskoj inicijativi nije uspio postići pobjednički gol.