müller za preokret

VIDEO Bayern slavio u uvertiri za veliki okršaj u Ligi prvaka

S mislima u idućem tjednu i utakmici Lige prvaka protiv Juventusa minhenski Bayern teškom je mukom slavio protiv Darmstadta...

Njemački nogometni prvak Bayern iz Münchena teže od očekivanoga svladao je novaka u Bundesligi Darmstadt s 3:1 (0:1) na Allianz Areni u susretu 22. prvenstvenog kola.

Gosti su poveli u prvom poluvremenu preko Wagnera (26), no Bavarci su u nastavku ipak uspjeli preokrenuti s dva gola Müllera (49, 71), da bi konačnih 3:1 postavio Lewandowski (84).

Ovom pobjedom Bayern je stigao na učinak od 59 bodova, 11 više od druge Borussije iz Dortmunda, koja u nedjelju gostuje kod Bayera u Leverkusenu, dok je Darmstadt 13. s 24 boda.

Hoffenheim je bez Andreja Kramarića, koji nije imao pravo nastupa zbog crvenog kartona iz prošlog kola, ostvario važnu 3:2 (1:1) domaću pobjedu protiv Mainza 05. Strijelci za Hoffenheim bili su Amiri (13) i Uth (68, 76), a za Mainz Cordoba (11) i Jairo Samperio (78).

Hoffenheim je i dalje u zoni ispadanja, pretposljednji 17. sa 18 bodova, dva manje od 16. Werdera, dok je Mainz siguran u sredini tablice, sedmi sa 33 boda.

Rezultati 22. kola Bundeslige:

Bayern - Darmstadt 3-1 (Mueller 49, 71, Lewandowski 84 / Wagner 26)

Borussia M. - Koeln 1-0 (Dahoud 9)

Hertha - Wolfsburg 1-1 (Kalou 60 / Schaefer 53)

Hoffenheim - Mainz 05 3-2 (Amiri 13, Uth 68, 76 / Cordoba 11, Jairo Samperio 78)

Ingolstadt - Werder 2-0 (Huebner 12, Hinterseer 90-11m)

Eintracht F. - Hamburger SV 0-0