Brazil izgubio bodove u zadnjoj minuti

U zadnjim utakmicama 11. kola južnoameričkih kvalifikacija za SP 2010 Brazil je je odigrao 1:1 kod Ekvadora, dok je Čile slavio u gostima kod Perua 3:1.

Brazil nije uspio pobijediti u Quitu iako je do minutu prije kraja vodio pogotkom Julia Baptiste. Ekvador je izjednačio u 89. minuti preko Cristiana Noboe, a domaćini mogu žaliti jer su nadigrali peterostruke svjetske prvake koje je u više navrata spasio najbolji pojedinac utakmice vratar Julio Cesar.

Brazilci su s bodom tek četvrti na ljestvici iza vodećih Paragvaja i Argentine, dok je treći Čile koji je pobijedio s 3:1 u Limi. Alexis Sanchez (2), Humberto Suazo (32pen) i Matias Fernandez (72) bili su strijelci za Čileance, Johan Fano (34) za Peruance koji su od 53. minute igrali bez isključenoga Juana Vargasa.