Bosna čeka Turke: Ibričić i Muslimović potopili Armeniju

Reprezentacija Bosne i Hercegovine došla je do važne pobjede na gostovanju u Armeniji rezultatom 2:0, i tako povećala izglede za osvajanje drugog mjesta u skupini 5 koje vodi u dodatne kvalifikacije.

Ćiro se pribojavao Armenaca, ali nije imao razlike. Bosna i Hercegovina nastavila je svoj pobjednički niz u Erevanu, i tako na pravi način održala formu uoči velikog dvoboja protiv Turske u srijedu.

Utakmica u kojoj su gosti dominirali odlučena je na samom početku. Ključan gol zabio je Hajdukov Senijad Ibričić glavom već u 6. minuti, nakon kojeg je Ćirinim Zmajevima bilo puno lakše igrati. U drugom dijelu pobjedu je potvrdio Muslimović u 73. minuti.

BIH sad ima 7 bodova prednosti ispred trećeplasirane Turske, koja večeras igra protiv Estonije kod kuće.