Prvi trijumf Nurnberga

Borussia s igračem manje uzela bod kod Hoffenheima, golijada i preokret u Berlinu

U poslijepodnevnom terminu (15:30) ove subote je odigrano pet utakmica četvrtog kola Bundeslige.

U četvrtom kolu Bundeslige Hoffenheim i Borussia Dortmund su odigrali 1:1.

Strijelac vodećeg pogotka za domaćine, za koje je Andrej Kramarić igrao do 78. minute, bio je Brazilac Joelinton u 44. minuti.

U 76. minuti je Abdou Diallo kao posljednji igrač obrane skrivio prekršaj i dobio izravni crveni karton te su gosti iz Dortmunda ostali s igračem manje, ali su ipak uspjeli izjednačiti, zabio je Christian Pulišić u 84. minuti.

Najefikasnije je bilo u Berlinu gdje je Hertha sa 4:2 svladala Borussiju Monchengladbach. Gosti su poveli u 29. minuti preko Thorgana Hazarda iz penala, ali su Vedad Ibišević i Valentino Lazaro pogocima u 31. i 34. minuti izveli preokret. U nastavku je Ibišević zabio još jedan gol, potom je Alassane Plea u 67. unio neizvjesnost da bi Ondrej Duda u 73. postavio konačan rezultat.

U ostalim susretima Werder Bremen je kao gost s 3:2 pobijedio Augsburg, na strani je tri boda uzeo i Freiburg svladavši Wolfsburg s 3:1 dok je prvu pobjedu od povratka u Bundesligu upisao Nurnberg koji je na svom terenu s 2:0 bio bolji od Hannovera.