Morali strahovati do kraja

Borussia preskočila Bayern na vrhu: Sjajni mladi Englez opet zablistao

Žuto-crni su svoje obavili, sad je red na Bavarcima.

Nastavlja se neizvjesna utrka Bayerna i Borussije Dortmund za naslov prvaka. U susretu 29. kola njemačkog prvenstva Borussia je pobijedila Mainz sa 2:1 i vratila se na vrh ljestvice s dva boda više od bavarskog sastava.

Borussia je već nakon 25 minuta vodila sa 2:0, ali je u završnici susreta grčevito spašavala pobjedu.

Domaćin je poveo u 17. minuti golom Jadona Sancha, a isti je igrač sedam minuta kasnije zabio i za 2:0. Sve do same završnice Borussia je sigurno držala vodstvo, no Robin Quiason je u 83. minuti smanjio vrativši neizvjesnost u susret. U posljednjim minutama gosti su pokušali izjednačiti, ali se Borussija obranila.

U ranije odigranim susretima RB Leipzig i Borussia Monchengladbach su ostvarili važne pobjede u borbi za pozicije koje osiguravaju plasman u Ligu prvaka.

RB Leipzig je na svom travnjaku pobijedio Wolfsburg sa 2:0, dok je Borussia na gostovanju porazila Hannover sa 1:0.