Dugo su se mučili

Kraj bajke za iznenađenje sezone: Borussia u polufinalu

Najmanji klub koji je ikad stigao do četvrtfinala Kupa odolijevao je gostima iz Dortmunda do 57. minute.

Nogometaši Borussije Dortmund izborili su plasman u polufinale njemačkog Kupa nakon što su u četvrtfinalu pobijedili trećeligaša SF Lotte 3:0.

SF Lotte se odlično držao u prvom poluvremenu, no u nastavku je Borussija zaigrala ozbiljnije i s tri gola razriješila sve dvojbe.

Strijelci su bili Christian Pulisic (57), Andre Schurrle (66) i Marcel Schmelzer (83).

Utakmica se trebala igrati koncem veljače, međutim susret je odgođen zbog velikih količina snijega koji je napadao u Lotteu, na sjeveru Njemačke.

Zbog lošeg travnjaka utakmica je prebačena u obližnji Osnabruck na Osnatel Arenu koja prima 17.000 gledatelja.

SF Lotte je najmanji klub koji je stigao do četvrtfinala njemačkog Kupa, a na putu do velikog uspjeha izbacio je dva prvoligaša Werder i Bayer Leverkusen, te drugoligaša TSV 1860 Munchen. Međutim, protiv Borussije nije išlo.

Borussia će u polufinalu igrati protiv Bayerna na Allianz Areni, a u drugom polufinalu igrat će Borussia Moenchengladbach i Eintracht našeg Nike Kovača.

Termini utakmica su 25. i 26. travnja, dok je finale 27. svibnja na Olimpijskom stadionu u Berlinu.