Bordeaux samo bod dijeli od naslova

Nogometašima Bordeauxa ostala je još samo jedna prepreka do naslova prvaka Francuske. U posljednjem kolu moraju s gostovanja kod Caena donijeti barem bod.

Pobjedom protiv Monaca na domaćem terenu 1-0, Bordeaux je ostvario desetu pobjedu zaredom u Le Championnatu. Promocija prvaka se nije dogodila jer je njihov jedini konkurent Marseille također slavio (na gostovanju kod Nancyja 2-1).

Razlika na vrhu između ova dva kluba je tako i dalje tri boda, a Bordeauxu je dovoljan bod kod Caena koji, pak, ima svoje interese u tom meču. Naime, Caen se grčevito bori ne bi li ostao i dalje u prvoligaškom društvu. Marseille će, pak, u posljednjem kolu igrati na domaćem terenu protiv Rennesa. Ako ništa drugo, Marseille je kolo prije kraja osigurao nastup u Ligi prvaka sljedeće sezone.

Pogodak Marokanca Marouanea Chamakha u 36. minuti bio je jedini na utakmici Bordeauxa i Monaca. Ostalo vrijeme Bordeaux je kontrolirao igru, ali je istovremeno osluškivao što se događa s Marseilleom. Svoj dio posla su dobro obavili, ali koncentraciju moraju zadržati i sljedeće kolo.

Nitko od tri hrvatska nogometaša (Šimić, Pokrivač, Leko) nije igrao za Monaco, dok je Gregory Sertić ušao u igru za domaćina u 63. minuti umjesto Gouffrana. Marseille nije imao problema kod Nancyja gdje je pobijedio 2-1, ali je i vodio 2-0.

Ovo 37. kolo posebno će po zlu pamtiti nogometaši Nantesa koji su u direktnom obračunu za spas i igranje u prvoj ligi poraženi kod Sochauxa 2-1. Hrvatski nogometaš Ivan Klasnić je odigrao drugo poluvrijeme, kada je zamijenio Bekamengu. Klasnić se našao u nekoliko prilika, a u 61. minuti je iznudio jedanaesterac (prekršaj Afolabija) nakon kojeg je Nantes smanjio.

No, do izjednačenja Nantes nije došao i sada su na putu prema drugoj ligi, gdje su igrali prošle sezone. Teorija još uvijek igra za Nantes, ali u zadnjem kolu moraju pobijediti na svom terenu Auxerre, te čekati poraze Caena (domaći meč protiv Bordeuaxa) i St. Etiennea (na svom terenu protiv Valenciennesa).

U borbu za Europa ligu (nekadašnji Kup UEFA-e) se opet ubacio Toulouse koji je slavio kod Nice (2-0), a usporedno im je na ruku išao poraz PSG-a kod Valenciennesa (2-1).