Van Persie dvaput zabio u samo pet minuta

Blitzkrieg Arsenala za trijumf na Stamford Bridgeu!

Veliki londonski derbi pripao je Arsenalu, koji je na Stamford Bridgeu u velikom stilu pobjedio Scolarijev Chelsea, rezultatom 2:1. Iako su Topnici gubili nakon prvog poluvremena, Van Persie je zabio u 59. i 63. minuti i time donio slavlje Wengeru i svojim suigračima.

Uzbudljivu utakmicu imali su prilike gledati navijači na Stamford Bridgeu. Dvoboj izjednačenih protivnika na kraju je pripao Wengerovom Arsenalu, koji ove sezone čini se igra dobro protiv jakih, a loše protiv prosječnih i slabih, zbog čega ih ni ova velika pobjeda ne vraća u potpunosti u borbu za naslov prvaka Engleske.

Prvo poluvrijeme pripalo je domaćem Chelseaju, koji je okrunio dobru igru pogotkom u 31. minuti. Strijec je bio Arsenalov branič Djourou, koji je jednu oštru loptu Bosingwe poslao u vlastitu mrežu.

No, u nastavku Arsenal počinje igrati nogomet. Nakon sat vremena igre dogodio se veliki preokret, u samo pet minuta igre. Robin Van Persie zabio je nakon lijepe akcije za 1:1, no postavlja se pitanje nije li možda bio u zaleđu. Sudac je pokazao na centar. Međutim, gol za 2:1 bio je čist 'ko suza, a strijelac je opet bio Nizozemac.

Do kraja dvoboja Chelsea je imao više loptu u nogama, ali nisu uspjevali zaprijetiti Topnicima, a Wengerova momčad na kontre je mogla i udvostručiti svoju prednost. Sve u svemu, iznimno važni bodovi za Arsenal.

Nakon 15. odigranih kola i dalje vode Chelsea i Liverpool sa po 33 boda, dok 28 ima Manchester United, a 26 Arsenal. Liverpool će sutra protiv West Hama imati prilike pobjede ostati sam na vrhu.