Maltežani nadomak senzacije

Bilić izbjegao rani šok na klupi West Hama: Jedanaestercima do 3. pretkola EL

Hrvatski nogometni stručnjak Slaven Bilić izborio je s West Hamom 3. pretkolo Europa lige nakon što je boljim izvođenjem jedanaesteraca izbacio maltešku Birkirkaru...

Nakon što je jedva slavio u prvoj utakmici u Londonu s 1:0, West Ham se nakon 25 minuta igre na Malti našao u velikim problemima. Birkirkara je najprije u 15. minuti povela preko Fabrizija Miccolija, a potom je u 25. West Ham ostao s igračem manje nakon isključenja Jamesa Tomkinsa.

Rezultat se do kraja utakmice nije mijenjao, pa se otišlo u produžetak. Ni nakon dodatnih 30 minuta nije bilo pogodaka, pa se pristupilo izvođenju jedanaesteraca.

Svi su West Hamovi nogometaši bili precizni s bijele točke, a jedino je Nikola Vukanac promašio u redovima Birkirkare.

West Ham će tako za tjedan dana igrati protiv rumunjske Astre, koja je u 3. pretkolo prošla nakon 1:0 pobjede protiv škotskog Invernessa. Rumunji su slavili u prvoj utakmici u Škotskoj, a potom su pred svojim navijačima odigrali bez pogodaka. Prvu utakmicu West Ham igra u Londonu.