Igrom nije nezadovoljan

Bilić: Bilo me strah prekida, sudac je prijetio

Hrvatski izbornik Slaven Bilić zadovoljan je pobjedom na gostovanju protiv Andore, ali priznaje da mu nije bilo svejedno kad su baklje počele padati na teren, jer se bojao prekida utakmice koji bi upropastio cjelokupni trud reprezentacije.

Hrvatski navijači još jednom su naš šokirali, ovaj put bacanjem baklji na teren u utakmici protiv jedne Andore, gdje rezultatskog imperativa uopće nije bilo. Naš izbornik nauživao se straha.

'Molio sam ih da prestanu jer me bilo strah prekida utakmice. Zar se mora dogoditi upravo to, definitivni prekid pa da izgubimo 0:3 bez borbe, pa da sve upropastimo. Nije meni teško nikoga moliti, zaista je prijetila opasnost od makar privremenog prekida, sudac mi je to otvoreno priopćio,' prenose Sportske novosti izjavu Bilića.

Što se igre tiče, ne možemo biti previše zadovoljni, no Bilić je pronašao i dobre strane hrvatskog nastupa protiv Andore.

'Naravno da sam zadovoljan ovim bodovima. Osobito sam pak zadovoljan prvim poluvremenom koje je bilo mnogo bolje nego kad smo ovdje gostovali prošli put prije godinu i pol i dobilil 6:0. Tih 45 minuta smatram najboljim u svim dosadašnjim utakmicama protiv Andore. I po tečnosti akcija, i po lijepim golovima, i po ozbiljnosti.'

Hrvatska nije bila u najjačem sastavu, i to je bio jedan od problema u igri.

'Nismo se plašili ni slabog dana ni protivnika takav kakav jest, pokušavali smo dati sve od sebe. Dali smo koliko smo mogli i to je to,' zaključio je Bilić, a Hrvatsku 6. lipnja čeka puno ozbiljniiji test kvalitete, dvoboj doma protiv Ukrajine.