Bilić: Ako Ukrajinci dobiju Engleze, svaka im čast

Izbornik Bilić upozorava na opasni Kazahstan, te se nada da Ukrajina neće prirediti iznenađenje...

Hrvatska u sljedeću srijedu igra posljednji dvoboj kvalifikacija protiv Kazahstana u Astani. Iako ih mnogi u našoj zemlji podcjenjuju, riječ je neugodnom protivniku koji iz godine u godinu napreduje. Svjestan je toga i izbornik Bilić.

'Kazahstan je na papiru autsajder, ali uopće nije neozbiljan suparnik. Pogledajte samo njihove dvije posljednje utakmice. Protiv Bjelorusa su vodili 1-0 na poluvremenu, a protiv Engleza su držali 'nulu' do 35. minute i pritom im je poništen pogodak. Neće to biti šetnja,' izjavio je Bilić na press konferenciji.

Iako želi da mu se momčad koncentrira na svoje utakmice, izbornik nije mogao izbjeći pitanja o dvoboju Ukrajine i Engleske.

'Ne možemo prekrižiti mogućnost da Ukrajina kao kvalitetna momčad u nekoj suludoj utakmici pobijedi Englesku. Ako im to pođe za rukom, svaka čast. Mi ipak računamo da su Englezi kvalitetniji, da Capello posjeduje širi izbor i da na kraju krajeva nitko ne voli izgubiti.'

Kapetan Robert Kovač se pak osvrnuo na probleme s ozljedama, zbog kojih protiv Kazahstana neće igrati Modrić, Eduardo, Petrić, Vejić, a možda ni Šimunić.

'U ovih jedanaest godina koliko igram za hrvatsku reprezentaciju nisam se susreo sa sličnom epidemijom ozljeda. Svako okupljanje u ovom ciklusu odnijelo nam je dvojicu ili trojicu igrača i naš je rezultat zapravo vrlo dobar ako uzmete u obzir kako su nam ozljede prorijedile kadar. Mislim da je to posljedica izraubanosti igrača u velikim klubovima, organizam kroz ozljedu traži predah od utakmica u ritmu subota-srijeda-subota,' smatra iskusni stoper.