Džeeeekoooo - tri puta u pet dana!

Ćiro je besmrtan. Bosna i Hercegovina u samo je pet dana dva puta pobijedila Belgiju i tako se približila odlasku na Svjetsko prvenstvo. Novu je pobjedu u euforičnoj atmosferi donio Džeko s dva pogotka.

Kolone automobila slijevale su se u Zenicu i nakon samog početka utakmice, no za sve nije bilo mjesta na krcatom stadionu u Bilinom polju.

Ćirini ratnici u Zenici su još jednom porazili Belgijance, i to u samo pet dana. Edin Džeko opet je bio heroj, a ovaj put je dvaput zatresao mrežu Belgijanaca za konačnih 2:1.

Džeko je doveo domaćina u vodstvo u 12. minuti. Misimović je ubacio iz kuta, a njegov kolega iz Wolfsburga zabija glavom za vodstvo i euforiju na Bilinom polju. Tri minute kasnije Džeko je povećao vodstvo na 2:0 nakon što je lopta sretno došla do njega poslije dugog vođenja lopte Ibričića.

Ćiro Blažević u nekoliko je navrata dobivao ovacije, a 'Ćiro majstore' odzvanjalo je stadionom u Zenici tijekom i posebno nakon utakmice.

Belgijanci su smanjili dvije minute prije kraja što je izazvalo malu paniku, no na kraju su bh igrači predvođeni Ćirom Blaževićem trčali počasni krug.

Španjolska je u Turskoj pobijedila 2:1 što BiH reprezentaciji daje veliku šansu za plasman na SP. Sada BiH ima četiri boda više od Turaka koji još moraju na noge Ćirinim ratnicima u Zenicu.