Vodili pa izgubili

VIDEO Šok za Nizozemsku, Tursku i BiH: Nokaut u Zenici, Pjanić tragičar!

Nogometna reprezentacija Cipra priredila je senzaciju otvorivši kvalifikacije za Europsko prvenstvo 2016. pobjedom u Zenici protiv Bosne i Hercegovine 2:1.

Domaćin je poveo već u 6. minuti golom Vedada Ibiševića, no Cipar je u nastavku susreta okrenuo rezultat. Oba gola postigao je Dimitris Christofi. Izjednačio je u drugoj minuti sudačke nadoknade prvog poluvremena, a potom u 73. minuti još jednom svladao Asmira Begovića. BiH je u posljednjim trenucima mogla osvojiti barem bod, no Miralem Pjanić je promašio jedanaesterac, točnije njegov udarac je obranio ciparski vratar Antonis Giorgallides.

Naši susjedi su novi ciklus dočekali bez Emira Spahića, Zvjezdana Misimovića i Senijada Ibričića. Očekivala se lagana pobjeda sudionika nedavnog Svjetskog prvenstva, no 140. svijeta, koju je Hrvatska nedavno pobijedila u Puli 2:0, je priredila senzaciju.

U drugom dvoboju iz B skupine Wales je teškom mukom pobijedio Andoru 2:1, a oba gola za goste zabio je Gareth Bale. Domaćin je poveo u 6. minuti iz kaznenog udarca, a strijelac je bio Lima. Bale je bio strijelac u 22. i 81. minuti.

Češka je u susretu A skupine u Pragu pobijedila Nizozemsku 2:1, a pobjednički pogodak za domaćine zabio je Vaclav Pilar su sudačkoj nadoknadi utakmice nakon katastrofalne reakcije nizozemske obrane. Daryl Janmaat je ubačenu loptu pokušao glavom vratiti svom vrataru, no uzdrmao je vratnicu, a odbijenu loptu je Vaclav Pilar smireno pospremio u gol. Domaćin je poveo golom Boreka Dočkala u 22. minuti, a izjednačio je Stefan de Vrij u 55. minuti.

All Goals - Bosnia & Herzegovina vs Cyprus 1-2... by chrolloxhisoka