Tottenhamov preporod: Bent presudio i Manchester Cityju!

Londonski Tottenham nastavlja sa pobjedničkom serijom. Na teškom gostovanju kod Manchester Cityja Spursi su pobijedili 2:1, a oba pogotka zabio je Dinamov 'krvnik', Darren Bent. Sada konačno više nisu zadnji na tablici.

Otkad je Harry Redknapp preuzeo klub, Spursi nižu pobjedu za pobjedom. Nakon Boltona, Liverpoola i Dinama, na red je došao i Manchester City.

Robinho je doveo City u vodstvo u 16. minuti, ali nakon toga kola su krenule nizbrdo za domaće, jer je deset minuta kasnije isključen Gelson Fernandes, da bi u 29. minuti Bent zabio svoj prvi gol na utakmici, na asistenciju Luke Modrića.

U drugom dijelu Tottenham je imao igrača više i to je iskoristio u 64. minuti, kad je Darren Bent zabio svoj drugi pogodak, peti u posljednja tri dana. Do kraja dvoboja publika u Manchesteru vidjela je još dva crvena kartona: isključeni su Dunne i Ekott, no to nije utjecalo na krajnji rezultat i još jedan veliki trijumf Harryja Redknappa.

Za Spurse je svih 90 minuta igrao hrvatski reprezentativac Vedran Ćorluka, kojem su domaći navijači zviždali svaki put kad bi primio loptu, zbog njegove izjave da ne žali što je otišao iz Cityja, jer je Tottenham veći klub.

Do 71. minute igrao je i Luka Modrić te je opet bio među boljim igračima na terenu.

Tottenham je ovom pobjedom prepustio posljednje mjesto na tablici West Bromwich Albionu.

Na vrhu Premiershipa Chelsea se pridružio Liverpoolu, nakon još jedne rutinske pobjede, ovaj put na gostovanju kod Blackburna. Dva pogotka Anelke bila su dovoljna za povratak na prvo mjesto Scolarijeve momčadi, koja je prvi favorit za ovosezonsku titulu prvaka Engleske.